Home Ofis Nasıl Dekore Edilir?

Son zamanlarda yaşanan olumsuz etmenlerin de etkisiyle Home Office çalışma alanları arttı. Home Office olarak adlandırılan çalışma düzeni, kişilerin daha rahat ve iyi koşullarda gerekli imkanların da sağlandığı evden çalışma sistemidir. Bu sistem ile çalışan kurumsal ve özel sektörler oldukça yaygındır.
Verimli çalışmanın büyük bir kısmı da Home Office çalışma yöntemi ile gerçekleşmektedir.  Kişiler evde rahat bir ortamda bulunduklarından belirli kalıplara girmeden tek bir tıkla tüm işlerini evlerinden görebiliyorlar.

home ofis

Nasıl Dekore Edilmeli?

Çalışma ortamı, yapılan iş kadar büyük paya sahiptir.  Çalışılan ortam ne kadar ferah olursa yapılan işten alınacak verim o kadar yüksek olacaktır. Bu yüzden de çalışılan ortamının iyi bir şekilde dekorasyon ile dizayn edilmesi gerekmektedir.

Adım Adım Düzenleme Yapılmalı

Eğer evden iş hayatınızı yönetmeyi hedefliyorsanız öncelikli olarak kendinize sabit bir yer belirlemeniz gerekir. Kişisel tercihinize göre zaman zaman yer değişikliği yapabilirsiniz fakat sabit bir düzen oluşturabilmek için bir düzen şarttır.
Kendinize sabit alanı oluşturduktan sonra, aydınlık bir ortam olabilmesi duvar renklerini açık tercih etmenizde fayda var. Ardından şık bir aydınlatma tercihinde bulunmalısınız.

Büyük ve Geniş Eşyalardan Kaçınılmalı 

Home Office şeklinde çalışmaya karar verdikten sonra büyük eşyalar, mobilyalar tercih etmek yerine daha minimal ve kullanışlı mobilyalar tercih etmelisiniz. Çalışma alanınız ne kadar geniş olursa o kadar rahat hareket edebilir ve daha sağlıklı kararlar vererek iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Gereksiz Kalabalıktan Kurtulmalı

Atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı ortada bir yerde kullanmak yerine içine katlanabilir çalışma masaları tercihinde bulunarak hem eşyalarınızı atmamış hem de kullanışlı bir masa elde etmiş olabilirsiniz.

Ayna Kullanımı

Günün büyük bir çoğunluğunu evde tek başınıza geçirecek olmanızdan kaynaklı bazen sıkılma noktalarına gelebilirsiniz. Bunun için ayna kullanımı size iyi bir çalışma arkadaşı olacaktır. Çalışılan ortamda ayna kullanımı ara sıra kendinize bakarak, kendi kendinizi olumlu yönde düşünce yapısını değiştirmeyi sağlar ve çalışma ortamınızda da mistik bir görünüm kazanmasını sağlar.

Yaratıcı Tahtalar

Çalışma masanız mümkünse tahta ya da ağaçtan dizayn edilmelidir. Yapılan araştırmalara göre tahta çalışma masaları kişilerin çalışma sürelerinin daha verimli olmasını ve akılda kalıcı daha pratik düşünceler yarattığını ortaya koymuştur. 
Düz bir çalışma masası istemiyorsanız bir marangoz yardımı ile çalışma masanıza çeşitli ovaller verebilirsiniz. Bu şekilde hem mistik bir masanız hem de verimli bir çalışma alanınız olur.

Çerçeve Kullanımı

Çalıştığınız ortamda kendinizi iyi hissettiren insanların fotoğrafları bulunan ya da hep hayalini kurduğunuz bir yerin resmini çerçeveleyip masanızın özel bir köşesine yerleştirebilirsiniz.  Bu sayede hayalleriniz, hedefleriniz ile bütün haline gelir.

Çiçek Kullanımı

Çiçeklerin insan ruhuna iyi gelen bir yapısı vardır. Bu etkiden de faydalanmak için bulunduğumuz ortamı begonvil, orkide ve benzeri renkli çiçeklerle renklendirebilirsiniz. Rengarenk çiçeklerin oluşumu size de enerji katacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir