Evde Beslenecek Çiçek Türleri, 10 Çiçek Türü ?

Sizlere bu yazımızda Evde Beslenecek Çiçek Türleri Nelerdir? Sorusunu cevaplandırmaya çalışacağız. Covid-19 pandemisinden sonra birçok kişinin evde yapabileceği çeşitli hobilere yöneldiğini bilmekteyiz. Birçok kişi evde yer alan boş zamanını çeşitli aktivitelerle geçirmekte ve kendisine hobi edinmektedir. Bu hobiler arasında en çok tercih edilenin ise evde çiçek yetiştirmek olduğunu görebilmek mümkündür.  Özellikle pandemi döneminde çiçek yetiştiriciliğinin bir hayli artmış olduğunu söyleyebiliriz. Sizlerde kendinize bu güzel hobiyi edinmek istiyor ve bu konuda araştırma yapıyorsanız, en güzel çiçek türlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

evde beslenecek çiçek türleri

Evde Beslenecek Çiçek Türleri

Evde Beslenecek Çiçek Türleri ile ilgili olarak pek çok türün yer aldığını söylemek mümkündür. Sizler besleyeceğiniz çiçeğin niteliğine göre hareket etmelisiniz. Kimi insan çiçeksiz bitki türü severken kimi insan ise rengarenk çiçekleri olan bitki türlerine yönelmektedir. Sizler için en çok tercih edilen çiçek türlerini listeledik.

İşte Evde Beslenecek 10 Çiçek Türü;

  1. Sukulent
  2. Menekşe
  3. Orkide
  4. Kalanşo
  5. Ekşi yonca
  6. Begonya
  7. Ametist çiçeği
  8. Sardunya
  9. Küpe çiçeği
  10. Barış çiçeği

Evde Yetiştirilen Saksı Çiçekleri Nelerdir?

Evde en çok yetiştirilen saksı çiçekleri; Afrika menekşesi, sukulent, yılbaşı çiçeği, guzmanya, barış çiçeği ve sardunyadır. Bunun yanı sıra Flamingo çiçeği, begonya, kalanşo, begonya, gloksinya gibi pek çok çiçek türünü de evde yetiştirebilmeniz mümkündür. Bu çiçeklerin seçimi tamamen sizlerin zevkine kalmıştır. Kendinize bir hobi alanı yaparak tüm türlerden çiçekleri de bir araya toplayabilirsiniz.

Hangi Çiçekler Evde Zararlıdır?

Ev ortamında, Ortanca, Sümbül, Difenbahya bitkisi, Zakkum, Yelken çiçeği, İris, paşa kılıcı ve fulya gibi çiçeklerin beslenmesinin zararlı olduğu söylenmektedir. Bu çiçekler içerisinde barındırmış olduğu etkenleri ile birlikte insan sağlığına zararlı olduğu söylenmektedir. Zararlı çiçekler olarak adlandırılan bu çiçeklerin pek çok kaynakta zararları belirtilmiştir.

Salonda Hangi Çiçekler Yetiştirilir?

Salon çiçeği olarak çoğunlukla,Orkide, Afrika Menekşesi Fesleğen, Kaktüs, Aloe Vera, Barış Çiçeği, Kurdele Çiçeği ve Reyhan beslenilmektedir. Bu çiçeklerin beslenmesindeki en büyük sebep hoş görüntüsü ve kokusudur. Özellikle Fesleğen ve Reyhan kokusu nedeniyle tercih edilmekteyken Orkide ve Afrika Menekşesi ise görüntüsü nedeniyle tercih edilmektedir. Sizlerde salon çiçeği olarak bu çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Canlı Çiçek Evde Nasıl Bakılır?

Canlı çiçeğin bakımı konusunun çiçek türüne göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Ancak ışık ve su olmak üzere dikkat edilmesi gereken iki temel etken bulunmaktadır. Çeşitli çiçek forumlarından çiçeğinizin türüne göre su ve ışık ihtiyacının ne olduğunu tespit etmeniz gerekmektedir. Tespiti sağladıktan sonra ise rutin olarak bu kontrolleri sağlamalısınız. Çiçeğiniz hakkında ne kadar çok bilgi edinirseniz o kadar çok canlı kalacağından emin olabilirsiniz.

Evde Beslenecek Çiçek Türleri

Evde Beslenecek Çiçek Türleri ile ilgili olarak en çok tercih edilen çiçek türlerini kısa ve öz bir şekilde sizlerle paylaştık. Orkide, Afrika Menekşesi Fesleğen, Kaktüs, Aloe Vera, Barış Çiçeği, Kurdele Çiçeği ve Reyhan gibi pek çok güzel çiçeğe ulaşabilmeniz mümkündür. Bu çiçekler tercih edilme bakımından da değişiklik göstermektedir. Aloe Vera genellikle cilt için kullanılan kremlerde görünmektedir. Besleyen birçok kişi de bu etken maddeyi elde etmek için beslemektedir. Reyhan ve Fesleğen gibi güzel kokuya sahip olan çiçekler genellikle kokusu nedeniyle, orkide, kalanşo, Afrika menekşesi gibi çiçekler ise görüntüsünden dolayı tercih edilmektedir. Sizlerde evde tercih edilen çiçekler ile ilgili düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir