Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri 2021 ?️

Sizlere bu yazımızda Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri hakkında bilgi veremeye çalışacağız. Günümüzde tekstil, sanayi ve turizm gibi birçok sektör üzerinde devleşen firmalar olduğunu bilmekteyiz. Ancak bu sektörleri içerisinde en çok ön plana çıkanın ise teknoloji sektörü olduğunu görebilmek mümkündür. Çağımızın bir gereği haline gelen teknolojinin pek çok sektör üzerinde doğrudan etki sağladığı da bilinen bir gerçektir. Hal böyle olunca dünya üzerinde faaliyet gösteren oldukça başarılı pek çok teknoloji şirketinin olduğunu da görebilmekteyiz. Sizlerde bu teknoloji şirketlerinin hangileri olduğu hususunda araştırma yapıyorsanız, yazımızda kulak verebilirsiniz.

dünyanın en büyük teknoloji şirketleri

Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri

Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri arasında ABD merkezli olan Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft ve Facebook gelmektedir. Bunun yanı sıra Alibaba ve Tencent isimli şirketlerinde bu firmaların hemen peşinde olduğunu görebilmekteyiz. Ayrıca listeye dâhil edeceğimiz pek çok teknoloji şirketi de yer almaktadır. Sizler için çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren dünyanın en değerli teknoloji şirketlerini listeledik.

İşte Dünyanın En Büyük 10 Teknoloji Şirketi;

 1. Apple
 2. Amazon
 3. Alphabet
 4. Microsoft
 5. Facebook
 6. Alibaba
 7. Tencent
 8. SpaceX
 9. Tesla
 10. Samsung

Yukarıda belirtmiş şirketler elde ettikleri kazanç, talep miktarı ve başarı oranlarına göre listelenmiştir.

En İyi Teknoloji Şirketleri 2021

Dünyada başarı sağlamış birçok teknoloji şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerin bir kısmını yukarıda sizlerle paylaştık. Bunların yanı sıra; IBM, AT&T, DELL, İntel, HP, Hewlett Packart Girişimcilik, Lenovo, Sony, NTT ve Oracle gibi şirketlerde yer almaktadır. Ayrıca son dönemlerde atak yapan Compast, Cisco, Fujitsu, Canon, Verizon, Softbank, Accenture, LG, Panasonic ve Huaweı  şirketlerininde listeye dahil olduğunu söyleyebiliriz. Tabiri caizse dünya devi olan belirtmiş olduğumuz teknoloji markaları günlük yaşamda birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir.

En Değerli Teknoloji Şirketleri 2021

Teknolojinin bu denli gelişim göstermesi aynı zamanda teknoloji firmaları arasında da bir rekabet oluşturmuştur. Oluşan bu rekabet ile birlikte pek çok teknoloji firmasının ürün çeşitliliğini arttırdığını görebilmekteyiz. Bu ise teknoloji firması değeri ve ürün talebinin de artmasına olanak sağlamıştır. Teknoloji sektöründe dünyada ilk 5’te yer alan firma değerlerini listelemek gerekirse;

 • 2,14 Trilyon Dolar değeri ile Apple Inc.
 • 1,71 Trilyon Dolar değeri ile Microsoft
 • 1,7 Trilyon Dolar değeri ile Amazon
 • 1,11 Trilyon Dolar değeri ile Alphabet Inc.
 • 835 Milyar Dolar değeri ile Facebook

Şirketleri en yüksek değere sahip olan şirketlerdir. Bu şirketleri 680 Milyar Dolar değeri ile Alibaba Group, 636 Milyar Dolar değeri ile Tencent ve 382 Milyar Dolar değeri ile TSMC şirketi izlemektedir. 2022 yılında da bu teknoloji şirketleri ve değerlerinin artacağı ön görülmektedir.

Türkiye’deki En İyi Teknoloji Şirketleri

Tüm dünya üzerinde olduğu gibi Türkiye’deki teknoloji şirketleri de gelişime ayak uydurarak oldukça büyük bir ivme kazanmıştır. Özellikle yapılan yurtdışı ürün ve hizmet ihracatı ile birlikte bu şirketlerinin değerinin arttığını söyleyebilmek mümkündür. Çeşitli analiz ve raporlama şirketlerinin verilerinden derlediğimiz ve ön plana çıkan bu şirketleri sizlerle paylaşıyoruz.

 • Bulutistan
 • REM People
 • Teknofix
 • FBT
 • otelz.com
 • Pixery
 • EMFA
 • iyzico
 • Enqura
 • ISSD

Ülkemizdeki en iyi teknoloji şirketleri ile ilgili olarak derlediğimiz listeyi sizlere sunduk. 2022 yılında da Apple, Amazon, Microsoft veya Facebook kadar olmasa da, ülkemizdeki teknoloji firmalarının büyüme yönündeki ivmesini devam ettireceğini düşünmekteyiz.

Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri 2021

Dünyanın En Büyük Teknoloji Şirketleri ile ilgili olarak 2021 yılına ilişkin derlediğimiz bilgileri sizlerle paylaştık. Apple, Amazon, Alphabet, Microsoft, Facebook, Alibaba ve Tencent gibi teknoloji şirketlerinin arasına son dönemlerde xiaomi şirketinin de dâhil olduğunu söyleyebiliriz. Çağımızın bir gereği haline gelen teknolojinin hizmetleri ve ürünleri ile birlikte günlük hayatımızda oldukça büyük bir yer kapladığını görebilmekteyiz. Bu durum aynı zamanda şirketlerin bir rekabet ortamında daha kaliteli hizmet veya ürünü bizlere ulaştırmasını sağlamıştır. Sizlerde 2021 teknoloji şirketleri ile ilgili olarak düşüncelerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir