Barcelona’da Gezilecek Yerler 2022

Dünyanın en gözde merkezlerinden birisi olan Barcelona turizm açısından oldukça gelişmiştir. Dünyanın çeşitli yerlerinden, farklı kültürlere kapılarını açmaktadır. Kendine hayran bırakan mimari yapısı, yumuşak iklimi ve enfes yemek kültürü ile sevenlerini kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Barcelona’nın gezip görülmesi gereken yerlerini sizler için derledik.

Sagrada Familia Bazilikası: Barselona’nın en popüler yapısı olarak tanımlayabileceğimiz, milyonlarca turiste kapılarını açan mükemmel bir alandır. Kendine hayran bırakan bu bazilika, yapım aşamasında olan bir kilisedir. Halk tarafından ‘’Bitmeyen Kilise’’ olarak bilinmektedir. Bu mimarinin hemen hemen her yanını saran doğa, bitki ve hayvan motifleri bulunmaktadır. İçerisinde kocaman 4 adet kuleye yer vermektedir. Tamamlanmamış hali ile bile hafızalarda yer etmektedir.

Park Güell: Oldukça ilgi çeken mimari yapısı ile Barcelona’da gezilip görülmeye değer bir yapıdır. Renkli ve olağanüstü güzelliğe sahiptir. UNESCO Dünya Mirası olan bir parktır. Park Güell, bir konut sitesi olarak tasarlanmış fakat, projeye yeterli yatırımlar yapılmadığı için konseye bağışlanmıştır. Ardından 1922 yılında halka açık bir park haline getirilmiştir. İçerisinde mağaralar, su parkları, köprüler bulunmaktadır.

Tibidabo Tepesi: Şehrin en yüksek noktalarında bulunan Tibidabo tepesi, Kutsal Yürek Kilisesi ve bir lunaparka zemin olmuştur. Yan yana bulunan bu iki mimari eser, herkesi kendine hayran bırakıyor. Burayı ziyaret ederek tarihi kiliseyi gezip manzarayı seyredebilirsiniz. Aynı zamanda lunaparkta da gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Casa Mila: Gaudi’nin Barcelona’ya kattığı en güzel eserlerinden birisidir. Taş ocağı anlamına gelen yapının, ön cephesinde Gaudi, dalgalanan bir denizi ve içerisinde bulunan yosunların görüntüsünü yansıtmak istemiştir. Dökme demirler ve ilgi çeken bacalarla kaplı çatısıyla oldukça dikkat çeken bir binadır. İçerisinde Caixa De Catalunya olarak bilinen bir galeri yer almaktadır.

Picasso Müzesi: İspanyol sanatçı, Picasso adına açılan bir müzedir. İçerisinde yaklaşık 3.500 kadar eseri barındıran müze, ziyarete açılan kültürel bir zenginliktir. Sanat eserlerine ilgi duyan, tarihi ve araştırmayı seven turistlerin tercih ettiği Picasso Müzesi, Barcelona’nın en çok rağbet gören yerlerinden bir tanesidir.
Barceloneta Sahili: Turistlerin özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih ettiği sahil, merkezi konumu açısından da oldukça rahatlık sağlar. Yoğun ilgi sebebi ile genelde çok kalabalık olan Barceloneta sahili, her şeye rağmen gidip, kumundan ve içinizi ısıtan güneşinden yararlanmanız gereken bir mekandır. Dilediğiniz gibi sörf yapabilir, Colomus heykeli ile unutulmaz fotoğraflar çekilebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir