Ameliyatsız Ben Aldırma Tedavisi

Nevüs yaygın bilinen adıyla ben, doğumla ortaya çıkabileceği gibi sonradan da belirli nedenlerle vücutta oluşabiliyor. Çeşitli büyüklükte ve genişlikte olabiliyorlar. Benler, herhangi bir fiziksel soruna neden olmaz ve tedavi gerektirmezler. Ancak bazı insanlar özellikle büyük boyutta benlerinden rahatsız olurlar ve ben aldırma prosedürüne başvururlar. 

Ben Aldırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

İşlem benin boyutuna ve türüne göre farklı şekillerde yapılabiliyor. Tedaviye bir sağlık problemini iyileştirmek amacıyla başvurulabildiği gibi kozmetik nedenlerle de lazerle çıkarılması tercih edilebilir. 

Lazerle ben alma işleminde hastanın cildine kesi yapılmadığını söyleyebiliriz. Böylece dikiş nedeniyle oluşan yara izi riski bulunmaz. Lokal anestezi veya anestezik krem ile işlemin yapılacağı bölge uyuşturulmaktadır. Bu sayede lazer uygulaması sırasında herhangi bir ağrı veya kramp hissedilmiyor. Dakikalar içerisinde yapılan işlem sonrasında hasta evine veya işine hemen dönebiliyor. 

Cerrahi bir prosedür olmaması nedeniyle lazerle alınan ben yeniden çıkabilir. Bu durum her zaman gözlenmese de yeniden çıkan ben ikinci bir lazer uygulaması ile kolaylıkla alınabilir. Lazerle ben alma işlemi tekrarlanabilen bir prosedür olduğu unutulmamalıdır.

ben aldirma

Lazerle Ben Aldırmak Zararlı mı?

Cerrahi ben alma uygulamasına göre oldukça konforlu bir tedavi olan lazerle ben alma işleminin herhangi bir zararı yoktur. Uygulama sırasında lazer ışınlarının etkisiyle cilt hafif bir şekilde kızarabilir. Ancak birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolan bir yan etkidir. 

Lazerle alınacak benin ebadı ve hastanın cilt yapısı ise görülebilecek yan etkilerin sayısını artırabiliyor. Örneğin çok büyük bir ben alınacak ise ciltte sivilce izine benzeyen bir iz oluşabilir veya hafif bir çukurluk kalabilir. Etkilerin her hasta için farklılık gösterdiğini bilmekte fayda var. 

Lazerle Ben Aldırma Fiyatları

Ameliyat yerine lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen lazerle ben alma işlemi, vücudundaki benden rahatsızlık duyanlar tarafından tercih edilebiliyor. Lazerle ben aldırma fiyatları ise benin büyüklüğüne bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Her hastanın uygulamaya ihtiyaç duyacağı sürecin farklı olacağı unutulmamalıdır. 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir